Sesja wizerunkowa - absolutny must!

Prowadzisz lub dopiero rozkręcasz swoją firmę – robisz bukiety, ceramikę, plakaty, grafiki, zdjęcia, obrazy, filmy, swetry na drutach… Może znajdujesz się poza tymi tematami, ale działasz w Internecie, a ze swoimi klientami kontaktujesz się przez social media. A social media kochają tzw. personal touch. Dlatego Ty jesteś najlepszą wizytówką swojej firmy i to właśnie Ty musisz być widoczny_a na swoich kanałach. No bo jeśli nie chcesz podpisać się swoją twarzą pod tym co robisz, to jak ludzie mają Ci zaufać? 

Zdaję sobie sprawę, że brzmi to bardzo ostro, ale taka jest prawda. Żyjemy w takich czasach, że obraz ma często większą moc niż pismo. Wiem, że Wy też to czujecie, bo w ostatnim czasie mam zatrzęsienie zapytań o sesje wizerunkowe. Super, że o tym myślicie! A dla tych nieprzekonanych postanowiłam napisać ten post ♥️ Czyli dlaczego sesja wizerunkowa to absolutny must i jak się do takiej sesji przygotować, by miała ręce i nogi. Zapraszam!

Dlaczego warto wykonać profesjonalną sesję wizerunkową? 

Dajesz się poznać swoim klientom 

Dzięki sesji wizerunkowej, możesz pokazać swoim Klientom kim tak naprawdę jesteś. Uśmiech, przyjazna mowa ciała, błysk w oku – pozornie małe rzeczy, które pomogą Ci przyciągnąć “Twoich” klientów. 

Na sesji wizerunkowej staram się zawsze działać tak, byś czuł_a się swobodnie i naturalnie. Dzięki temu masz szansę pokazać siebie w 100% prawdziwie – a to przyciąga ludzi! 

Masz szansę przedstawić dogłębnie to, czym się zajmujesz. 

Pewnie wydaje Ci się, że skoro kilkanaście razy pokazałeś_aś swoje ceramiczne kubki albo ręcznie robiony sweter, to wszyscy wiedzą, że właśnie tym się zajmujesz… No nie do końca! Jeśli wysyłasz jakąś wiadomość w świat, to Tobie wydaje Ci się, że już wszyscy doskonale wiedzą, czym się zajmujesz – a nie zawsze tak jest! Każdy z nas obserwuje kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset osób – dlatego spróbuj się wyróżnić. Nie pokazuj tylko kubków – pokaż siebie przy kole garncarskim z rękami brudnymi od gliny. Nie pokazuj tylko produktu – pokaż, kto się za nim kryje. 

Na sesji wizerunkowej tworzymy nie tylko portrety, które mogą być Twoją profilówką – tworzymy kontent, który z powodzeniem możesz wykorzystywać do komunikacji ze swoimi klientami przez kilka dobrych tygodni.

Pokazujesz swój profesjonalizm. 

Nie chcę krytykować, ale… Kiedy widzę super produkty, ale nie poznaję osoby, która za nimi stoi – szybko się zniechęcam. Takie same odczucia mam, kiedy widzę portrety słabej jakości. Nie każdy musi mieć robione sesje zdjęciowe, to jasne! Ale kiedy prowadzisz biznes, każde Twoje działanie jest jego wizytówką. Jeśli pokażesz, że podchodzisz profesjonalnie do własnego wizerunku – przykładowo poprzez świetnej jakości zdjęcia – zyskasz zaufanie swoich Odbiorców. 

Możesz się wyróżnić! 

Nikt nie powiedział, że zdjęcia wizerunkowe mają być nudne – białe tło i elegancka koszula są już mocno passe. My działamy naturalnie i stuprocentowo zgodnie z Twoją marką! Zastanów się, co wyróżnia Ciebie spośród innych osób pracujących w tej samej branży – i spróbuj wykorzystać to na swoją korzyść.

Okej, to uznajemy, że jesteś zdecydowany_a na taką sesję! Ekstra! 

To teraz… Jak się do niej przygotować? 

Znajdź swoją niszę. 

Czyli to, czym się wyróżniasz. Może jesteś najbardziej uśmiechniętą fotografką. Albo najbardziej kolorową florystką. Wymyślam! To takie zadanie kreatywne dla Ciebie – znajdź jedną rzecz, która się wyróżnia w Twojej branży. Zajmiemy się jej wyeksponowaniem!

Przygotuj akcesoria.

Jeśli jesteś ślubną planerką, będziesz potrzebować kalendarza, laptopa, telefonu, nie zaszkodzą też jakieś piękne ślubne dekoracje, które będziesz mimochodem poprawiać. 

Czas na wybór miejsca i dopięcie koncepcji.

W tym pomoże Ci niezawodna fotografka! Miejsce może zrobić mega klimat i jeszcze bardziej uwidocznić te cechy, które chcemy pokazać. Trudno mówić tu bardzo ogólnie, ale – jeśli zajmujesz się masażem, to oczywiste, że spotkamy się w Twoim salonie, a nie w plenerze. A jeśli prowadzisz zajęcia z jogi – będzie nam potrzebny kawałek podłogi i mata. 

Nie przejmuj się, jeśli jeszcze sam_a nie wiesz, jaki efekt chcesz uzyskać. Pomogę! 

I pamiętaj – dobre zdjęcia wizerunkowe to Twoja wizytówka. Nie zaniedbuj ich ♥️