Najlepsze miejsca na sesję zdjęciową w Poznaniu

Wiemy już jak przygotować się do sesji zdjęciowe, więc powstaje kolejne pytanie: gdzie zrobić sesję w Poznaniu? Dziś dzielę się swoimi ulubionymi miejscówkami – bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy!

Dzisiejszy post powstaje z dwóch pobudek – po pierwsze, chciałam zainspirować Was do przeszukania swojej okolicy – czasami okazja do zdjęć czai się tuż za rogiem, wystarczy trochę pomysłowości i odpowiedni kadr. Po drugie – wkurza mnie trzymanie miejscówek w tajemnicy jak największych skarbów. Pamiętam jak dwa lata temu szukałam pola słoneczników – nikt nie chciał mi zdradzić gdzie je znajdę i strasznie frustrowała mnie ta sytuacja. Postanowiłam, że nie chcę tak działać – co mi szkodzi, że ktoś inny także zrobi zdjęcie tam, gdzie ja? Dlatego dziś podsuwam Wam inspiracje na plener na sesje zdjęciowe w Poznaniu. 

Plener zdjęciowy w Poznaniu

Choć zdarza mi się marzyć, że mieszkam w Rzymie albo Nowym Jorku (mam wrażenie, że tam zdjęcia robią się same!), to równie często doceniam Poznań i jego piękne plenery. Zacznijmy więc od miejsc na sesję w samym centrum miasta.

1. Park Wilsona

Jeden z moich ulubionych parków! Uwielbiam szczególnie za obecność palmiarni – lubię robić zdjęcia zarówno w środku, jak i na zewnątrz – super klimat! I te białe ławeczki! 

2. Cytadela

O każdej porze roku ma w sobie coś pięknego! Uwielbiam za jesienne kolory, wiosenne bzy (sprawdźcie koniecznie w maju, niedaleko restauracji Umberto) i zimowe plenery. Jest na tyle duża, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. 

3. Park Sołacki

Uwielbiam te zakątki, urokliwe mostki i staw – robiłam tam też plenery ślubne! 

4. Stary Rynek i okolice

Ostatnio najczęściej robię zdjęcia właśnie tutaj! Uwielbiam kolorowe kamienice na Żydowskiej czy Kramarskiej, kolorowe drzwi (ostatnio szał na insta zrobiły liliowe, które w rzeczywistości są nieco mniej oszałamiające 😁) i wąskie uliczki. 

5. Łazarz 

A jeśli już zboczyliśmy na miejskie klimaty… Co powiecie na klimatyczną sesję na Łazarzu? Zacznijmy na ul. Matejki (wzdłuż Parku Wilsona), a potem pokierujmy się w stronę ulic Wyspiańskiego i Limanowskiego. Nie jest to standardowe miejsce na sesje, ale… Efekty na pewno Was zaskoczą! 

6. Ogród botaniczny

Obszerny teren i dużo pięknych miejsc do uchwycenia! Polecam szczególnie wiosną, kiedy kwitną magnolie i inne kolorowe krzewy. Psst, znajdziecie tam też super szklarnię – wiem, że wielu fotografów jej poszukuje! 

Plener zdjęciowy pod Poznaniem

Jeśli marzą Wam się bardziej sielskie klimaty, jedziemy za miasto! 

1. Pałac w Rogalinie i Łęgi Rogalińskie

Uwielbiam, bo to miejsce to tak naprawdę 2w1. Możemy zrobić sielskie zdjęcia na łęgach (jesienią spotkałam tam nawet owce!) albo bardziej klasyczne i eleganckie przy pałacu. 

2. Łysy Młyn

Jedna z moich ukochanych miejscówek, którą naprawdę długo szukałam! Zakochałam się w tym trójkątnym domku i odbiciu w jeziorze, kocham za sielski klimat i urocze mostki (nie zawsze są czynne, także sprawdźcie przed sesją żeby nie było zdziwienia!)

3. Arboretum w Kórniku

Przepiękne szczególnie wiosną! Nie mogę się już doczekać kwitnienia magnolii 🌸

Gdzie sesja w kwiatach w Poznaniu? 

Rozejrzyj się po swojej najbliższej okolicy – do zrobienia pięknego wiosennego portretu nie potrzeba wiele! Wystarczy kawałek krzewu i dobry kadr – i mamy to!

Swoje portrety kwiatowe robiłam naprawdę w dziwnych miejscach, a patrząc na efekt końcowy – myślę, że nikt nie zorientowałby się jak nieciekawie wyglądała miejscówka 😂 Moje ukochane miejsce w samym centrum Poznania to Cytadela – w maju pięknie kwitną tam bzy!

Jeśli szukacie pola słoneczników – kierujcie się na Kórnik. Lawendowe pola znajdziecie w Lawendowych Zdrojach. Chętnie poleciłabym Wam pole maków – niestety to, z którego korzystałam w zeszłym roku, zostało zastąpione magazynem 😭 Jeśli znacie jakieś miejscówki, koniecznie mi polećcie, bo uwielbiam maki!

Jak znaleźć piękny plener na zdjęcia?

Pora wybrać się na spacer! Najlepsze miejsca na zdjęcia znajdujemy właśnie na spacerach – zawsze przed sesją robię krótki rekonesans, żeby wiedzieć gdzie idziemy i dobrać do tego ubiór. Dzięki Łajce odkrywamy teraz nowe kąty naszego miasta i naprawdę, jest dużo pięknych miejsc. Wystarczy trochę pomysłowości, ciekawy kadr i zdjęcie na insta gotowe!

Jeśli chodzi o plenery poza miastem – spróbujcie wybrać się na wycieczkę rowerową lub mały road trip. Na pole maków i słoneczników trafiliśmy przypadkiem, przejeżdżając akurat obok autem. 

Podsumowując, gdziekolwiek idziesz, miej oczy szeroko otwarte – piękne plenery czają się tuż za rogiem!